COVID 19 - dôležité upozornenie k aktuálnej situácii

COVID 19 - dôležité upozornenie k aktuálnej situácii


Dôležité upozornenie k aktuálnej situácii

Prudko sa vyvíjajúca situácia v našej krajine i v celom svete nás stavia pred nové výzvy a situácie. Všetci sme zaskočení ochromenou vzdušnou aj pozemnou dopravou, karanténou vyhlásenou v Európe aj v iných častiach planéty. Významná časť aktivít a plánov na všetkých úrovniach spoločenského a hospodárskeho života dostáva trhliny.

Spoločnosť ASIANA, prevádzkovateľ letenkového portálu Superletuška.sk, patrí medzi najväčších domácich predajcov leteniek a súčasným stavom je postihnutá zásadne. Od konca februára 2020 sa začali rušiť aktuálne lety a teraz sa zrušili všetky lety na najbližšiu budúcnosť. Operátori sú preťažení spracovávaním zrušených a priebežne rušených letov. Včera urgentne vystavené letenky na návrat, dnes zrušené lety. Všetci vo firme sú zapojení do riešenia tisícov žiadostí o refundácie. Spracovávajú sa postupne. Daná situácia vyžaduje vzájomnú toleranciu. Pevne veríme, že sa v dohľadnej dobe všetko vráti k normálu.

Cestujúcim, ktorým bol aktuálne zrušený let, alebo sú aktuálne dotknutí nariadeniami o zákaze vstupu do jednotlivých štátov, odporúčame, aby nás bezodkladne kontaktovali. V súlade s IATA rezolúciou 830d vás ubezpečujeme, že všetky kontakty na cestujúci sú leteckým spoločnostiam sprístupnené, aby v týchto neočakávaných situáciách mohli tiež účinne reagovať. V rámci možností sa vynasnažíme byť maximálne nápomocní.

Toto je mimoriadne obdobie

Najnovší vývoj viedol nielen k zníženiu dopytu po letenkách, ale mnoho krajín tiež zmenilo svoje vstupné predpisy. Preto musia letecké spoločnosti pravidelne upravovať letové poriadky. Ak bude vaša rezervácia ovplyvnená, žiadame vás o porozumenie.

Skontrolujte si prosím aktuálny stav svojich letov na webových stránkach dopravcu.

Ako nás kontaktovať?

Zažívame nebývalý nápor na naše call-centrum. Snažíme sa byť maximálne nápomocní. Čakacia doba na call-centre však môže v súčasnej dobe byť veľmi dlhá. Žiadame vás preto o láskavé porozumenie a využitie kontaktovanie pomocou e-mailu alebo formuláru, ktoré s maximálnym nasadením riešime a vybavujeme. Veľmi efektívna cesta môže byť aj priame kontaktovanie dopravcu.

Rezervácia leteniek v čase uzavretia hraníc

Informácie pre cestujúcich, ktorých sa týka aktuálnej opatrenia vlády SR.

Nariadenie vlády platné od 13. 3. 2020:

- vstup na Slovensko je umožnený len osobám, ktoré majú povolenie na pobyt, musia však podstúpiť 14-dňovú karanténu

- povinná 14-dňová domáca karanténa platí od 13.03. 2020 až do odvolania pre ľudí s trvalým alebo prechodným pobytom v SR žijúcim na území SR nad 90 dní, ktorí sa vrátia zo zahraničia, vrátane osôb žijúcich v spoločnej domácnosti

- osoby, ktorým štát umožnil kolektívny návrat domov /repatriácie zabezpečuje rezort zahraničných vecí/, sú povinné absolvovať karanténu v niektorom zo štátnych zariadení.

- niektoré kategórie zamestnancov majú výnimky z povinnej karantény, napríklad pracovníci v medzinárodnej doprave, ošetrovatelia, zdravotníci  či občania SR s trvalým či prechodným pobytom  v prihraničných oblastiach v pásme do 30 km od štátnej hranice SR dochádzajúci za prácou na Slovensko

 

Pre oboznámenie sa s výnimkami obmedzenia cestovania navštívte webové stránky Ministerstva vnútra SR.