Lacné letenky Mexiko

1 150 leteniek predaných denne
Tím skúsených odborníkov
Viac ako 20 ročná prax s cestovaním
{{dst.city}}
remove
{{dst.city}}
remove
1 150 leteniek predaných denne
Tím skúsených odborníkov
Viac ako 20 ročná prax s cestovaním

Letenky Mexiko


Hlavné mexické mesto leží vysoko v horách hispánskeho vnútrozemia. Má takmer 9 miliónov obyvateľov, Mexico City bolo dlho považované za najvačšie mesto sveta, s celou aglomeráciou má vyše 21 miliónov obyvateľov a ich počet sa, samozrejme, neustále zvyšuje. Miestni sa schádzajú počas celého roka prevažne v rušných uliciach a spoločne oslavujú najrozličnejšie sviatky, ktoré sa nám, Európanom, môžu zdať až desivé. Na všetko dohliada už neaktívna sopka, len pár desiatok kilometrov vzdialená od mesta, Popocatepetl.

Najväčšiu dôležitosť v meste má hlavné námestie v centre Plaza de la Constitución a patrí k tým najväčším námestiam na celom svete. Jedna jeho strana dosahuje dĺžky až 400 metrov. Na ňom sídlia významné budovy, ale aj bary a reštaurácie, kde sa môžete osviežiť.
Sombrera, tequilly, margarity, burritos, nachos, tacos a quesadillas sú absolútnou samozrejmosťou, keď si kúpite lacnú letenku do Mexiko City. V roku 2010 bola dokonca mexická kuchyňa zapísaná medzi nehmotné pamiatky zoznamu UNESCO. Ochutnajte ju!

PREJSŤ K MAPE

Mexiko na mape

Mena a kurz

MXN - Peso

Mena Mexiko

1 EUR = 18.44 MXN

Zdroj: Kurzový lístok ČNB, 10.2. 2024

Rezervujte si letenky do miest v okolí

Najbližšie mestá s leteckou dopravou


Acapulco de Juárez

296 KM

Cancún

1296 KM

Cozumel

1278 KM

Guadalajara

466 KM

Mérida

1007 KM

Monterrey

705 KM

Puerto Vallarta

651 KM

San Jose Cabo

1167 KM

Tijuana

2300 KM

ZOBRAZIŤ VIAC